Home Modë & Estetikë Maskat e vjeshte

Maskat e vjeshte

Maskat e vjeshteMaskat ne vjeshte? Jane shume te rendesishme, meqe lekura nuk eshte me nen ndikimin e rrezeve te diellit, per kete arsye ka nevoje te rigjenerohet.

Mjafton te merrni nje frut si nje kokerr portokalli apo limoni, priteni ne gjysem dhe kalojeni neper fytyre me levizje qarkulluese per te ndihmuar ne thithjen totale te saj.

Evitoni kontaktin me syte, lereni te reagoj per 10 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te vaket.

Do te vereni se acidi citrik dhe antioksiduesit bejne “mrekulli” ne fytyren tuaj.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ushqimet më të mira kundër alergjisë dhe disa këshilla antialergjike

Alergjitë ndikojnë në mushkëri, hundë, veshë, stomak, lëkurë dhe pjesë të tjera të trupit. Mund të shkaktojë kruajtje të lehta deri në anafilaltik, një reaksion që shpeshherë rrezikon dhe jetën. Mbani mend çfarë ju shkakton alergji dhe shmangni kontaktin me alergjenët që mund të shkaktojnë kriza. Megjithatë nëse jeni të predispozuar të prekeni nga alergjia, luftojeni atë me superushqimet. Lehtësoni simptomat...