Home Modë & Estetikë Maskë me argjile të gjelbër për hidratimin e lëkurës

Maskë me argjile të gjelbër për hidratimin e lëkurës

 Maskë me argjile të gjelbër për hidratimin e lëkurësMr.sc. Diola Dosti-Baftiu, biologe e cila çdo ditë do të ndajë disa minuta nga koha e saj për të na informuar më shumë me këshilla të ndryshme për shëndetin.

Argjila e gjelbër është një produkt natyror me veti të jashtëzakonshme. Lufton rrudhat, puçrrat, absorbon yndyrën e tepërt në lëkurë, hidraton dhe mirëmban lëkurën tonë.

Një maskë e thjeshtë me argjile të gjelbër.
3 lugë të mesme argjile,
çaj kamomili.

Ziejmë çajin, e lëmë të ftohet, hedhim 3 lugë argjile derisa të behet një pastë e gjelbër. Në fytyrë të pastruar, e vendosim mbi lëkurë, e lëmë të veprojë për 15-20 minuta dhe e shpëlajmë me ujë të ngrohtë në fillim, pastaj me të ftohtë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatzënë në kohë coronavirusi: Ç’duhet të dini

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikë dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale Shumë vajza/gra presin të sjellin në jetë fëmijët e tyre në një kohë kur e gjithë bota është izoluar nga frika e përhapjes së coronavirusit. Edhe në vende shumë të zhvilluara shtatzënat po konsiderojnë sërish lindjen nga shtëpia për të shmangur një...