Maskë flokësh me kos për maje të dyfishta

asciugarsi 2Flokët e dëmtuara dhe të djegura? Sot do ju japim një zgjidhje shumë të mirë për të riparuar flokët e dëmtuara.

Rrahim të bardhën e vezës pastaj i shtojmë kosin dhe majonezën. Lagini floket me ujë të vakët dhe aplikoheni maskën në flokë. Pastaj mbulojeni kokën me peshqir ose kapuç (dushi) dhe lëreni maskën per 30 minuta. Kjo maskë jo vetëm që riparon flokët tuaj por edhe heq fundet e dyfishta. Sugjerohet të aplikohet njëherë në javë për një muaj me rradhë.

Do të shikoni rezultate shumë të mira në fund të muajit.