Home Shëndetësi Maskë hidratuese për lëkuren tuaj

Maskë hidratuese për lëkuren tuaj

Maskë hidratuese për lëkuren tuajPërbërësit;

1 kastravec

1 lugë mjaltë

1 lugë kos

Përgatitja;

Merrni kastravecin heqni lëkuren dhe ndajeni në pjesë të vogla. Hidhni kastravecin në blender deri sa të bëhet i lëngshem. Heqim kastravecin nga blenderi dhe e hedhim në tas ku me radhë shtojmë mjaltin dhe kosin. Përziejmë me mikser të gjithë përbërësit së bashku deri sa të shkrihen me njëri-tjetrin dhe me masen e përftuar lyejmë fytyren. Kjo maskë do të hidratojë lëkuren tuaj, duke rigjeneruar qelizat

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Këto janë mënyrat mënyrat natyrale për të shtuar në peshë

Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër të dobët.Ky është një shqetësim real pasi të qënit nën peshë mund të jetë i dëmshëm për shëndetin po aq sa të qënit obez. Çfarë do të thotë në të vërtetë të qënit “nën peshë”?Të qënit nën peshë...