Home Shëndetësi Maskë kundër rrudhave

Maskë kundër rrudhave

rrudhatMe kalimin e viteve lëkura e humb shkëlqimin e saj. Kirurgjia plastike ndihmon për të hequr rrudhat, shenja të tjera të plakjes nga fytyrës dhe qafa.

Ne do ju sugjërojmë një maskë që ju ndihmon në heqjen, e rrudhave. Pa pasur nevojë të përdorin rrugët ekstreme.

Kastraveci përmban më shumë se 95% ujë dhe e hidraton lëkurën. Por të përziera bashkë kastraveci dhe mjalti janë trajtimi më i mirë për të reduktuar rrudhat në fytyrën tuaj.

Ajo që ju nevojitet është një kastravec dhe një lugë mjaltë. Lyeni fytyrën me mjaltë, kryesisht në vendet që keni rrudha. Kastravecin e qëruar dhe të prerë në feta do e vendosni mbi mjaltin. Lëreni të veprojë për 10 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Si të shpëtoni nga puçrrat e vitheve

Gjatë ditëve të nxehta të verës, shumë femra përballen me akne rreth vitheve. Shumica prej nesh nuk e kemi idenë se pse ato ndodhen aty. Ja disa nga mënyrat me anë të të cilave, ju mund të shpëtoni nga to: Bëni dush pas çdo stërvitjeje Është shumë e rëndësishme, që menjëherë pas aktiviteteve fizike të bëni dush! Së pari duhet të...