Home Modë & Estetikë Maskë me domate dhe limon

Maskë me domate dhe limon

4Maskat ushqyese për lëkuren e yndyrshme janë shumë të mira sepse zëvendësojnë kremerat e kushtueshëm. Është e thjeshtë të arrini një rezultat fatastik duke zbatuar këto receta fantastike që ne ju sugjerojmë. Lexoni receten e mëposhtme që të përgatisni vetë një të tillë brenda pak minutash.

Përbërësit;

1 domate të bërë pure

1 limon

Përgatitja;

Hiqni domatës lëkuren dhe bëjeni pure. Pastaj bashkojeni me lëngun e limonit dhe përziejeni mirë. Masen e përgatitur vendoseni në fytyrë dhe lëreni të qëndrojë 10-15 minuta. Shperlajeni fytyren me ujë të vakët. Pasi t’a keni bërë provë njëherë do të ngelni super të kënaqur madje do dëshironi t’i trajtoni sa më shumë me maskat e pasura me përbërës natyral.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Çfarë e shkakton erën e keqe të gojës dhe ushqimet që e largojnë

Nuk ka gjë më të sikletshme se sa të takosh a të bisedosh me dikë ndërsa duke folur kupton se fryma lëshon një aromë të keqe. Është një problem i sikletshëm që prek të gjithë njerëzit. Paralajmërimi i një sëmundjeje apo komplikimi shëndetësor, ushqimet që konsumoni dhe higjiena e varfër e gojës janë tre faktorët kryesorë të aromës së...