Home Modë & Estetikë Maskë me kajsi

Maskë me kajsi

Maskë me kajsiE pasur me vitaminë A, karoten, sheqerna dhe minerale, kajsia shërben për të zbutur dhe rigjallëruar lëkurën.

Përhapni në lëkurën e fytyrës suaj një përzierje që përftohet nga përzierja e tulit të kajsisë dhe pak uji. Këtë përzierje lëreni të qëndrojë për 15 minuta në fytyrën tuaj. Më pas hiqeni maskën duke e shpëlarë fytyrën me ujë të ftohtë. Në fund aplikoni në fytyrë ujë trëndafili.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...