Home Shëndetësi Maskë me kakao për lëkurë të thatë

Maskë me kakao për lëkurë të thatë

kakaoKeni lëkurë të thatë dhe lëkurë të irrituar?
Ne sot do t’ju sugjerojmë një maskë shumë të dobishme për lëkurën e thatë me pore të mbyllura.

Merrni pak kakao e përzieni me vaj ulliri dhe një të veze. Këto ingridientë i përziejmë sëbashku derisa të krijohet një trajtë homogjene.

Masën e përftuar e aplikojmë mbi fytyrë dhe e lëmë për 30 minuta. Pastaj e lajmë fytyrën me ujë të vakët. Maska këshillohet të përdoret për çdo ditë, për një javë rresht. Do shikoni ndryshime të mëdha në lëkurën tuaj.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...