Home Modë & Estetikë Maskë me kivi për pastrimin e fytyrës

Maskë me kivi për pastrimin e fytyrës

Maskë me kivi për pastrimin e fytyrësKivi është një frut me vlera të larta ushqyese për lëkurën dhe i pasur me vitaminë C.

Për të realizuar maskën, merrni 1 ose 2 kokrra kivi dhe vendosini në mikser. Krijoni një maskë kompakte dhe më pas vendoseni në fytyrë. Lëreni maskën të veprojë për 15 minuta. Ajo mund t’iu djegë pak por nuk është aspak shqetësuese. Kivi largon qelizat e vdekura nga fytyra dhe e lë lëkurën të lëmuar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

2 llojet e problemeve me tiroiden/ Shenjat dalluese dhe gjithçka që duhet të dini

Ankthi dhe pagjumësia janë shenjat e hipertiroidizmit Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet nëpërmjet hormoneve. Tiroidja shfrytëzon jodin që marrim nga ushqimet për të çliruar hormonet T4 dhe T3 të cilat shkojnë në gjak. Sipas të dhënave, këto hormone diktojnë metabolizmin, tretjen, rënien...