Home Shëndetësi Maskë me kos për flokët

Maskë me kos për flokët

Për ato femra të cilat kanë flokë të thatë, të dobët dhe dëshirojnë t’i trajtojnë ato me maskat e duhura kjo recetë do t’ju ndihmojë t’i risjellni në formë ato, t’ju dhuroni shkëlqim dhe shendetin e duhur.

Përbërësit;

1 të bardhë veze

¼ filxhan kos natyral të thjeshtë

¼ filxhan majonezë

Përgatitja;

Rraheni të bardhen e vezës deri sa të bëhet shkumë, përziejeni me kosin dhe majonezën, masazhojeni mirë mbi flokë të lagur më parë me ujë. Mbulojeni me një qese plastike, ose kapuç të cilin e perdorni posaçerisht kur jeni në dush. E lini masken të qëndrojë 30 minuta, pastaj lajeni koken me një shampo të butë. Këtë mask bëjëni të pakten një herë në muaj që të shikoni rezultate të kënaqshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ju duket sikur ju zihen këmbët dhe ju kruhen? Ky është rreziku që ju kanoset!

Sindroma e këmbëve të lodhura (RLS) është një çrregullim, i karakterizuar nga një nevojë e fortë dhe e pakontrollueshme për të lëvizur këmbët. Njerëzit me RLS përjetojnë këtë nevojë së bashku me ndjesitë e çuditshme dhe të pakëndshme në këmbët e tyre, të cilat shpesh i përshkruajnë si ngjethje, zvarritje, këputje, kruajtje, ndjesi shpimi, djegie, dhimbje ose si shkarkime elektrike. RLS...