Maskë me luleshtrydhe dhe krem panë

maskeNjë nga maskat më të preferuara për të trajtuar lëkuren tuaj është maska me luleshtrydhe dhe krem panë. Kjo maskë është thjeshtë universale për të gjitha tipet e lëkurës. Janë vetem dy produkte në recetë, por të dy mjaftojnë për t’a ushqyer dhe për t’a bërë të duket më e bukur lëkuren e fytyrës.

Përbërësit;

2-3 luleshtrydhe

2 lugë krem panë

Përgatitja;

Hidhni luleshtrydhet në një pjatë porcelani dhe bëni pure ato. Përzieni mirë dhe hidhni më pas kremin e sojës, përzieni deri sa të krijohet një pastë e njëtrajtshme. Përhapeni masken mbi lëkuren e fytyrës duke përdorur bulëzat e gishtave, duke mos lyer asnjëherë rrathët e syve. E lini masken të qëndrojë 15 minuta dhe pastaj shperlani fytyren me ujë të vakët.