Maskë me miell tërshëre për lëkurë të lëmuar

Maskë me miell tërshëre për lëkurë të lëmuarPërbërësit;

2 lugë miell tërshëre

2 lugë kos

1 lugë lëng limoni.

Përgatitja;

Merrni domaten heqni lëkuren dhe priteni ë copëza të vogla. Hidhni domaten në një tas dhe siper saj hidhni me radhë kosin dhe lëngun e limonit. Përzieni sërish mirë masken dhe vendoseni në fytyrë. Vendoseni mirë deri sa të krijohet një tip shtrese, e lini trajtimin të qëndrojë 20 minuta dhe pastaj shperlani fytyren me ujë të vakët. Kjo maskë do të pastroj fytyren duke hequr gjithë pluhurat e akomuluar gjatë gjihë kohës.