Home Shëndetësi Maskë me mjaltë dhe banane

Maskë me mjaltë dhe banane

Maskë me mjaltë dhe bananeKy locion është përgatitur për të trajtuar dhe zbutur duart e buta dhe të thata. Vendosni pak më shumë tek thonjët nëse dëshironi të keni një efekt më të mirë edhe aty.

Përbërësit;

1  limon

1 banane

1 lugë mjaltë

1 lugë gjalp

Së pari, merrni një tas të madh dhe hidhni mjaltin, lëngun e limonit dhe gjalpin. Shtypeni bananen dhe përziejeni me masen tjeter. Vendosni masen e krijuar mbi duar dhe masazhoni butësisht sidomos tek pjesa ku vëreni që ka më shumë rrudha, ose është e ashpërsuar më shumë. E lini locionin të qëndrojë për 20 minuta mbi duar dhe në fund shperlani ato me ujë të vakët. Përsëriteni këtë trajtim sa herë të vëreni që duart tuaja kanë nevojë për këtë recetë. Pastaj, përse të mos i kushtoni pak rëndësi bukurisë tuaj dhe atyre të duyarve kur me kaq pak shpenzim mund të krijoni një recetë magjike me një efekt të mrekullueshem.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...