Home Modë & Estetikë Maskë me mollë për fytyrë të yndyrshme

Maskë me mollë për fytyrë të yndyrshme

Maskë me mollë për fytyrë të yndyrshmeQë të pastroni fytyrën tuaj dhe të rregulloni yndyrën e lëkurës tuaj, provoni të bëni këtë maskë bukurie dy herë në javë.

Nevojiten:

▪ 1 mollë e pa qëruar
▪ 5 lugë të vogla kos

Pastrojeni mollën nga brenda, hiqini farërat dhe prijeni në copa të vogla.

Grijeni në blender deri sa të bluhet mirë dhe të jetë në formë kremi.

Përzieni me kosin duke e trazuar me një lugë apo pirun. Përhapeni maskën në fytyrën tuaj dhe lëreni të veprojë për 15 minuta.

Në fund, shpëlajeni me ujë të bollshëm të vakët dhe fshijeni butë me një peshqir.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...