Home Shëndetësi Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim

Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim

Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim(1)Përbërësit;

Lëng patateje

Lëng limoni

Përgatitja;

Përzieni të dy lëngjet në të njëjten sasi. Me locionin e përgatitur lyeni të gjitha ojeset e trupit që ekspozohen ndaj diellit. E lini locionin të qëndrojë 15 minuta deri sa të thahet paksa. Shperlani trupin dhe fytyren me ujë. Kjo recete e përgatitur në shtëpi do t’ju ndihmojë të heqni ngjyren e errët të krijuar nga rrezet e diellit. Të dy përbërësit kanë provuar të jenë përbërës shumë efikas si agjent në trajtimin dhe zbardhjen e lëkurës.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...