Home Shëndetësi Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim

Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim

Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim(1)Përbërësit;

Lëng patateje

Lëng limoni

Përgatitja;

Përzieni të dy lëngjet në të njëjten sasi. Me locionin e përgatitur lyeni të gjitha ojeset e trupit që ekspozohen ndaj diellit. E lini locionin të qëndrojë 15 minuta deri sa të thahet paksa. Shperlani trupin dhe fytyren me ujë. Kjo recete e përgatitur në shtëpi do t’ju ndihmojë të heqni ngjyren e errët të krijuar nga rrezet e diellit. Të dy përbërësit kanë provuar të jenë përbërës shumë efikas si agjent në trajtimin dhe zbardhjen e lëkurës.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatzënë në kohë coronavirusi: Ç’duhet të dini

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikë dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale Shumë vajza/gra presin të sjellin në jetë fëmijët e tyre në një kohë kur e gjithë bota është izoluar nga frika e përhapjes së coronavirusit. Edhe në vende shumë të zhvilluara shtatzënat po konsiderojnë sërish lindjen nga shtëpia për të shmangur një...