Home Shëndetësi Maskë me shalqi

Maskë me shalqi

Përse të mos ju pelqejë një maskë e mirë me përbërës natyral? Përse të mos e përgatisni dhe të vendosni një maskë ndërkohë që jeni duke lexuar librin tuaj të preferuar. Lejoni që përbërësit natyral të lëshojnë esencën magjike mbi lëkurë dhe shijoni relaksin tuaj total. Provoni maska nga më të ndryshmet sipas tipit të lëkurës në maskat që ne ju zugjerojmë,  që të zbuloni se cila i përshtatet më shumë lëkurës suaj.

Përbërësit;

1 lugë lëng shalqiri

1 lugë kos natyral

Përgatitja;

Përziejmë në një tas të vogël lëngun e shalqirit me kosin. Acidi laktik dhe enzimat që ndodhen në kos do të pastrojnë dhe masazhojnë poret e fytyrës. Ndërsa shalqiri hidraton lëkuren. Masken e përgatitur e lini të qëndrojnë në lëkurë 10 minuta, pastaj shpërlani fytyren me ujë të freskët.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ushqimet më të mira kundër celulitit

Celuliti është akumulimi i tepërt dhe i parregullt i yndyrës nën lëkurë. Ai formohet në këmbë dhe merr dukjen si lëvozhgë portokalli. Celuliti është një problem që i intereson pjesës më të madhe të grave, që më shumë se sa nga shëndoshja e trupit, varet shumë nga stili i jetës dhe nga ushqimet që konsumojmë. Lajmi i mirë është që...