Home Shëndetësi Maskë me sodë buke për kunjat e zeza

Maskë me sodë buke për kunjat e zeza

Maskë me sodë buke për kunjat e zezaNëse keni probleme me puçërrat të cilat kanë kunja të zeza në brendësine e tyre, atëherë ju këshillojmë të provoni maskën që ne do t’ju sugjerojmë më poshtë. Ky trajtim është shumë i thjeshtë për t’u përgatitur, dhe nuk do t’ju marrë shumë kohë.

Përbërësit;

Sodë buke

Ujë

Përgatitja;

Hidhni në një pjatë soden e bukës dhe ujin, përzieni deri sa të krijohet një masë e trashë, pastaj masken e vendosni dhe masazhojeni plotësisht mbi fytyrë.  Preparatin e lini të qëndrojë për dhjetë minuta. Pasi fytyra të ketë marrë gjithë esencën e maskës, e shperlani fytyren me ujë të vakët. Trajtoni fytyren me këtë maskë jo më shumë se një herë në javë pasi përbërja e sodës mund të dëmtojë fytyren. Është më së e mjaftueshme një herë në javë për të pastruar aknet, dhe kunjat e zeza të akomuluar në fytyrë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...