Home Modë & Estetikë Maskë me vaj kokosi dhe limon për zbokthin e flokëve

Maskë me vaj kokosi dhe limon për zbokthin e flokëve

3Trajtoni flokët me një locion të thjeshtë, i cili nuk ju merr shumë kohë për t’u përgatitur dhe mbi të gjitha ka rezultuar të jetë shumë efikas.

Përbërësit;

Vaj arre kokosi

Lëng limoni

Përgatitja;

Përzieni lëngun e limonit me vajin e arrës së kokosit dhe me ato lyeni të gjithë flokët pak nga pak. I lini të qëndrojnë për disa minuta, nëse nuk keni shumë kohë dhe nëse jeni e lirshme trajtimin e lini të qëndrojë mbi flokë sa kohë të dëshironi. Ky trajtim do të pastrojë skalpin e kokës, duke hequr nga pak egzistencen e zbokthit.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji?

Qumështi i gjirit e ndihmon fëmijën të fitojë imunitet dhe të luftojë sëmundje nga më të ndryshmet. Nëse një fëmijë konsumon qumësht ai është në gjendje që të mposhtë edhe tymin e duhanit. Shumë studime kanë treguar se një fëmijë që ushqehet me gji është më i fortë dhe shanset për t’u prekur nga sëmundjet janë më të pakta. Por...