Home Shëndetësi Maskë me vezë për zhdukjen e akneve

Maskë me vezë për zhdukjen e akneve

vezeLëkura me akne gjatë gjithë kohës ju fal pasiguri dhe kjo gjë nuk është aspak e këndshme. Sot do ju ndihmojmë me një trajtim për lëkurën e yndyrshme dhe me akne.

Ndani të bardhën e vezës nga e verdha e vezës. E rrahim vezën shumë derisa të krijojë shkumë homogjene. Marrim një lugë me lëng limoni, dhe i përziejmë të dy ingridientët.

E lajmë fytyrën me ujë të ftohtë dhe e aplikojmë maskën e përgatitur. E mbajmë për 20 minuta. E lajmë fytyrën me ujë të vakët. Mund ta aplikoni dy herë në javë këtë maskë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...