Home Këshilla të ndryshme Maskë natyrale për flokë të shëndetshme

Maskë natyrale për flokë të shëndetshme

Maskë natyrale për flokë të shëndetshmePërbërësit:

-1 e verdhë veze

-1/4 filxhan caji kos

-1 lugë gjelle vaj ulliri

Rriheni mirë vezën në një tas. Në një tas tjetër përzjeni vajin e ullirit dhe kosin derisa të zbuten. Shtoni vezën në përzierjen e kosit duket e përzjerë vazhdimisht. Kur përzierja të jetë kremoze, aplikojeni te majat e flokëve e duke ardhur sipër. Nëse keni flokë të yndyrshëm, atëherë evitojeni skalpin. Lëreni 20-30 minuta dhe më pas shpëlajeni kokën sic bëni gjithmonë . Nëse keni flokë të gjatë, cdo përbërës dyfishojeni.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Surja dhe Duaja Ja-Sin – Me shkronja latine dhe përkthim Shqip

Surja Ja-Sin (36) është mekkase dhe ka takte të shkurtra dhe ritme të shpejta. Numri i ajeteve të saj është tetëdhjetë e tre si dhe është më e vogël dhe më e shkurtë se sureja paraprake (surja Fatir), e cila ka dyzet e pesë ajete. Kështu, tekstet e shkurtra dhe ritmi i shpejtë i japin sures një natyrë të posaçme...