Home Këshilla të ndryshme Maskë për eliminimin e akneve

Maskë për eliminimin e akneve

Maskë për eliminimin e akneveKjo maskë nuk është dhe aq agresive, kështu që mund ta përdorin dhe personat me lëkure te ndjeshme.

Ne një enë hidhni 2 lugë kos dhe 2 lugë mjaltë. Me pas në një mikser kuzhine grini gjysmë fete ananasi. I bashkoni dhe i aplikoni ne fytyrë.

E mbani për rreth 25 minuta dhe më pas e shplani me ujë te ftohtë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...