Home Modë & Estetikë Maske për eliminimin e çdo njolle në lëkurë

Maske për eliminimin e çdo njolle në lëkurë

MaskeNëse doni të keni një lëkurë të pastër kjo maske përdoret ne sallone bukurie dhe është përdorur vite me pare për trajtimin e njollave te lëkurës.

Njollat si :

Njollat nga dielli,shenjat e akneve,largon pucrat rigjeneron dhe freskon lëkuren.

Gjithçka qe na duhen janë:

1 e bardhe veze

4 luge mjaltë.

Mjalti është regjenerues i fuqishëm dhe antibakterial ndërsa veza pastruese dhe ndihmon ne heqjen e shenjave. Se bashku ato bëjnë një mrekulli për lëkuren.

Përziejini mire dhe aplikojeni në lëkure. Lëreni te veproj për 20 minuta dhe me pas lajeni fytyrën si zakonisht.

Në qoftëse keni vërtet shume akne kësaj mase mund ti shtoni 2 pika lëng limoni te freskët. Rezultatet janë te shkëlqyera.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...