Home Modë & Estetikë Maskë për flokë të ngjyrosura

Maskë për flokë të ngjyrosura

Maskë për flokë të ngjyrosuraKjo maskë u jep flokëve të ngjyrosura një nxitje ushqyese, parandalon ndarjen e fundeve, u jep shkëlqim dhe rikthen butësinë natyrore të flokut.

Përbërësit

2 lugë vaj ulliri

1/2 e avokados

1/2 e bananes

6-7 pika vaj të pastër argani

Përgatitja

Derdhni të gjithë përbërësit së bashku dhe përzini derisa të fitojë një përmbajtje të lëngët homogjene. Vendoseni në kokë duke bërë masazh mbi flokë. Mbajeni maskën në flokë për 10 minuta para se ta shpëlani.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi që përdoret shpesh shkakton sterilitet te meshkujt

Një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Kopenhagës zbuluan se analgjeziku dhe ibuprofeni antipiretik mund të çojnë në infertilitet te meshkujt. Rezultatet e hulumtimit janë botuar në revistën "Procedurat e Akademisë Kombëtare të Shkencave". Eksperimenti u ndoq nga 31 meshkuj nga 18 deri në 35-vjeç. Ata u ndanë në dy grupe. Grupi i parë i të anketuarve morën 600 miligramë ibuprofen (ekuivalent...