Home Shëndetësi Maskë për flokë të thatë

Maskë për flokë të thatë

maskFlokët e dëmtuar, janë shumë të ndjeshëm dhe herë pas herë ju këshillojmë të aplikoni ndonjë maskë kundër tharjes së tyre. Flokët e thatë kanë tendencën të krijojnë maje të dyfishta. Për të evituar flokët e thatë sot do ju sugjerojmë maskën perfekte.

1 verdhë veze

-1 lugë vaj ulliri

-1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm në një tas. Aplikojeni këtë maskë para se të lani kokën me shampo. Lëreni maskën të veprojë për rreth 10 minuta dhe mblidheni kokën me një peshqir të njomur në ujë të ngrohtë. Më pas lani kokën si zakonisht.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...