Home Modë & Estetikë Maskë për flokë të yndyrshëm

Maskë për flokë të yndyrshëm

25057_352405298190316_1628434760_nFlokët kërkojn kujdes shumë të kujdesshëm dhe të vazhdueshëm! Në këtë post unë ju rekomandoj maskë një herë në javë për flokët me yndyrë!

përbërësit:
1 lugë mjaltë,
1 lugë e ujit,
një vezë e verdhë veze,
lëng nga gjysmë limoni.

udhëzim:
1.Mix të gjithë përbërësit së bashku.
2.Lani flokët tuaj, aplikoni maskën, dhe pas 15 minutash lani flokët tuaj përsëri.

Pas kësaj, flokët tuaj do të duken të shëndetshme dhe me shkëlqim!

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...