Home Modë & Estetikë Maskë për fytyrë të lodhur

Maskë për fytyrë të lodhur

Maskë për fytyrë të lodhurLëkura reflekton secilin emocion tuajin, prandaj mos lejoni që të plaket para kohës, ndërmerrni masa. Shenjat e stresit dhe lodhjes vërehen qartë në lëkurën tuaj.

Kjo është shenja më e mirë se lëkura kërkon shpëtim, e shpëtimin mund ta gjeni në miellin e misrit. Maska me këtë ushqim është ideale për lëkurën e lodhur, e lehtë mund ta përgatisni në shtëpi, transmeton gazeta Kosova Sot.

PËRBËRËSIT: 2 lugë miell misri; 3 lugë mjaltë; 1 të verdhët e vezës.

UDHËZIMET: Përzieni të gjithë përbërësit në enë, derisa përbërësit të bashkohen mirë. Maskën e aplikoni në fytyrë dhe e lini së paku 10 minuta. Këshillë plus: Nëse përdorni miellin që nuk është tepër i bluar, do të jetë piling për lëkurën tuaj. Në këtë rast, maskën e hiqni nga fytyra me ujë të vakët, lëvizje të buta.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq nxit kancerin e zorrëve

Konsumimi i përditshëm i mishit të kuq apo të përpunuar, edhe në sasitë më të vogla, mund të rritë rrezikun e sëmundjeve të rënda të stomakut. Një studim gjashtëvjeçar i Universitetit të Oksfordit me pjesëmarrjen e rreth gjysmë milion grave dhe burrave anglezë të moshës 40 deri 69 vjeç ka treguar se dietat me bazë mishin e kuq shtojnë me...