Home Modë & Estetikë Maskë për lëkurë të thatë

Maskë për lëkurë të thatë

Maskë për lëkurë të thatëPërbërësit:

1 e verdhë veze

1 lugë qaji pluhur qumështi

1 lugë mjaltë

Përgatitja:

Përzieni një të verdhë veze, një lugë çaji me pluhur qumështi me një lugë çaji mjaltë dhe aplikojeni në të gjitha zonat e thata. Mbaje në fytyrë për 20 minuta dhe shpërlaje me ujë të ngrohtë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...