Home Këshilla të ndryshme Maskë për lëkurë të yndyrshme

Maskë për lëkurë të yndyrshme

maskeKeni fytyrë të yndyrshme? Ne sot do t’ju tregojmë dy ingridientët më të mirë kundra yndyrës së fytyrës.

Molla është një ingridient shumë i rëndësishëm në këtë maskë pasi ndihmon tepër përthithjen e yndyrës nga lëkura juaj, dhe hapjen e poreve. Kosi është ingridienti i dytë i rëndësishëm në këtë maskë.

Marrim një kokërr mollë e pastrojmë nga farat dhe e fusim në blender, për të përftuar një masë homogjene. Pastaj me këtë masë fusim pesë lugë kos natyral me yndyrë 0%, disa pika limon dhe i përziejmë.

Lajmë fytyrën me sapun duke e pastruar nga të gjitha papastërtitë dhe nga make up-i që mund të kemi në të.

E aplikojmë maskën e përgatitur mbi fytyrë dhe e lëmë 30 minuta. Pastaj e lajmë sërisht fytyrën. Kjo maskë duhet të përdoret dy herë në javë dhe do të japë rezultate të mënjëhershme në lëkurën tuaj.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...