Home Shëndetësi Maskë për njollat kafe

Maskë për njollat kafe

maskeUthull me lëng portokalli  mbase për ju mund të jetë një kombinim i çuditshëm, por na besoni se kjo është formula perfekte për të parandaluar njollat kafe në lëkurë që shkaktohen nga dielli i verës.

2 lugë të vogla uthull molle dhe një lugë të vogël lëng portokalli i përziejmë dhe menjëherë i aplikojmë mbi lëkurën e fytyrës dhe të qafës, e cila fillimoisht duhet të jetë e pastruar mirë. E mbani për 40 minuta dhe e shplani fytyrën si zakonisht.

Nëse këtë kombinim e bëni çdo mbrëmje atëherë fytyra juaj do të jetë e pastër dhe e lëmuar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq rrit rrezikun për vdekje të hershme

Duke e rritur konsumimin e mishit të kuq ju jeni duke rritur rrezikun për vdekje të hershme, shkruan News Harvard, transmeton Gazeta Express. Njerëzit, të cilët kanë rritur konsumimin e mishit gjatë 8 viteve të fundit janë më të rrezikuar për vdekje, në krahasim me njerëzit të cilën nuk konsumojnë shumë mish të kuq. Kjo sipas një studimi të fundit...