Home Shëndetësi Maskë për rigjenerimin e lëkurës tuaj

Maskë për rigjenerimin e lëkurës tuaj

frutatrKeni dëgjuar ndonjëherë për frutat e kuqe? Nëse jo ne ju informojnë se çdo frut që përmban këtë ngjyrë do të ishte një frut shumë i mirë për rigjenerimin e lëkurës tuaj. Gjithashtu frutat me ngjyrë të kuqe ndihmojnë organizmin e njeriut në luftën kundër sëmundjeve kardiovaskulare dhe të disa llojeve të kancerit.
Pigementi i kuq tek frutat dhe perimet përdoret për prodhimin e një prej vitaminave më të rëndësishme të trupit: vitaminës A.

Sot do t’ju sugjerojmë një maskë me këto fruta, e cila ju ndihmon që të rigjeneroni lëkurën dhe ta bëni fytyrën t’ju shkëlqejë më tepër.

– Fruta të kuqe
– Kos
– Xhelatin
Përgatitja:
Miksoni frutat e kuqe me xhelatinën në mikser dhe shtoni disa pika ujë. Më pas aplikojeni maskën në fytyrë dhe lëreni të veprojë për 30 minuta. Për të zbutur fytyrën aplikoni kos dhe më pas shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët. Këshillohet një herë në javë për katër javë rradhazi.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...