Home Këshilla të ndryshme Maskë për të eliminuar rrudhat

Maskë për të eliminuar rrudhat

Maskë për të eliminuar rrudhatRrudhat janë një makth për të gjithë. Nëpërmjet kësaj maske efektive të realizuar në shtëpi ju mund të eliminoni ato.

Përbërësit:

-2 lugë gjelle vaj kokosi

– E verdha e vezës

-Një lugë gjelle mjaltë

-Një lugë gjelle kos

-Një lugë çaji sheqer

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe lërini derisa të realizohet një masë kompakte. Përbërjen e përftuar vendoseni në fytyrë dhe lëreni të veprojë për 25 minuta. Në fund shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Bëjeni këtë maskë dy herë në javë për të marrë rezultatet e dëshiruara.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Tërhiqeni lëkurën e dorës, do të zbuloni diçka të madhe për shëndetin

Më shumë se gjysma e popullsisë në botë janë të prekur nga dehidratimi, që mund të shkaktojë probleme serioze për shëndetin. Në videon në vijim tregohet sesi mund të kuptoni nëse vuani nga dehidratimi ose jo. Tërhiqeni pjesën e sipërme të lëkurës në njërën dore dhe nëse ajo mblidhet duke krijuar shumë vija dhe shkon në vend me pak vonesë,...