Maskë rigjeneruese dhe ushqyese për fytyrën

Maskë rigjeneruese dhe ushqyese për fytyrënNë qoftë se lëkura juaj është me yndyrë:

Me ndihmën e mikserit ktheni në krem një mango të pjekur mirë. Shtojini kësaj mase 2 lugë kos të bardhë me përqindje të ulët yndyre dhe vendoseni maskën në fytyrë. Lëreni maskën të veprojë për 15 minuta dhe më pas shpëlajeni më ujë të vakët. Në fund aplikoni një tonik për llojin tuaj të fytyrës.