Home Këshilla të ndryshme Mbeti 13 herë shtatzënë vetëm për një arsye shokuse

Mbeti 13 herë shtatzënë vetëm për një arsye shokuse

Një grua në Kinë, ka mbetur shtatzënë 14 herë vetëm e vetëm që të mos e vuajë dënimin e burgut.

Gruaja e njohur vetëm si Zeng, ishte dënuar nga Gjykata me burg të përjetshëm, për një rast të korrupsionit në vitin 2005, njofton People’s Daily Online.

Por për shkak se ishte shtatzënë, gjykata në Urumqi – veri-perëndim të Kinës,  e kishte liruar atë me kusht në vitin 2005, përcjellë Gazeta Metro.

Pastaj, sa herë që vinte koha që ajo të shkonte në burg, Zeng ngelej shtatzënë. Menjëherë pasi e siguronte lirim me kusht të radhës, ajo abortonte.

Prej vitit 2006, ajo ka mbetur shtatzënë 13 herë, ndërsa në një rast vetëm ishte shtirur.
Por me kërkesë të Byrosë së Drejtësisë, gruaja 39 vjeçe më në fund është burgosur.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...