Home Këshilla të ndryshme Mënjanoni qimet e padëshiruara me lëvozhgat e arrës

Mënjanoni qimet e padëshiruara me lëvozhgat e arrës

Mënjanoni qimet e padëshiruara me lëvozhgat e arrës Qimet e padëshiruara paraqesin njërin ndër problemet më të mëdha për secilën femër. Sot jua sjellim një zgjidhje të qëndrueshme për këtë situatë të pakëndshme. Kjo metodë e mënjanimit të qimeve përdoret nga ana e shumë femrave të famshme.

E futni dhe e piqni një lëvore të arrës në furrë e më pas e bluani deri kur të keni bërë pluhur nga ajo. Ia shtoni pluhurit pak ujë dhe e përzini mirë deri sa të formohet një lloj paste dhe lëreni që të qëndrojë 15 orë.

Përzierjen e aplikoni në pjesët e trupit, nga të cilat dëshironi që përgjithmonë t’i mënjanoni qimet. Lëreni që të qëndrojnë së paku 30 minuta, e më pas e shpëlani. Përsëriteni procedurën së paku tri herë në ditë deri në momentin kur t’i arrini rezultatet e dëshiruara.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...