Home Këshilla të ndryshme Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi më shpejt...

Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni!

A e dini se trupi ynë ka nevojë për yndyrë? Por, kemi nevojë vetëm për një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut.

Yndyra e tepërt shkakton sëmundje kardiovaskulare, diabet dhe sëmundje e tjera serioze. Ne ju sjellim këtë recetë që ju ndihmon ta hiqni yndyrën e tepërt Përbërësit: -1 lugë kanellë -2 lugë mjaltë -250 ml ujë Së pari e vloni ujin, e kur të vlojë shtoni kanellën dhe e përzieni mirë. Më pas e lini të ftohet dhe shtoni mjaltin,transmeton gazeta Kosova Sot.

Gjysmën e pini kur të shkoni në gjumë, e gjysmën tjetër kur porsa të jeni zgjuar nga gjumi. Rezultatet do t’i vëreni brenda një jave.

 

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...