Home Këshilla të ndryshme Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi

Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi

mjeketA e dini se trupi ynë ka nevojë për yndyrë? Por, kemi nevojë vetëm për një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut.

Yndyra e tepërt shkakton sëmundje kardiovaskulare, diabet dhe sëmundje e tjera serioze. Ne ju sjellim këtë recetë që ju ndihmon ta hiqni yndyrën e tepërt Përbërësit: -1 lugë kanellë -2 lugë mjaltë -250 ml ujë Së pari e vloni ujin, e kur të vlojë shtoni kanellën dhe e përzieni mirë. Më pas e lini të ftohet dhe shtoni mjaltin,transmeton gazeta Kosova Sot.

Gjysmën e pini kur të shkoni në gjumë, e gjysmën tjetër kur porsa të jeni zgjuar nga gjumi. Rezultatet do t’i vëreni brenda një jave.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...