Home Shëndetësi Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka,...

Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka, kolesterolin e lartë…

2Qëllimi kryesor i këtij eliksiri gjerman është trajtimi dhe parandalimi i bllokimit të arterieve. Por përveç kësaj kjo kurë trajton edhe kolesterolin e lartë, infeksionet dhe ftohjen, pastron mëlçinë dhe rrit sistemin imunitar. Kjo kurë natyrale ka vetëm nga 4 përbërës:

4 thelpinj hudhre të mëdha

4 limonë të paqëruar nga lëkura

2 copa rrënjë xhenxhefili

2 litra ujë

Përgatitja: lajini limonët dhe pritini në copa. Qërojini hudhrat dhe hidhini në mikser bashkë me copat e limonit dhe lërini derisa të formohet një masë kompakte. Në një tenxhere hidhni 2 litra ujë dhe lëreni të valojë. Pasi uji të ketë valuar shtoni masën e krijuar me limon dhe hudhër dhe lëreni për 5 minuta. Lëreni lëngun e krijuar mënjanë derisa të ftohet në temperaturën e ambientit dhe më pas kullojeni me anë të një site. Lëngun hidheni në një shishe qelqi dhe ruajeni në  frigorifer.

Përdorimi: ilaçi natyral duhet të konsumohet çdo ditë, një gotë në mëngjes 2 orë para ngrënies. Kura duhet të zgjasë 3 javë. Mund të bëni pushim një javë dhe më pas ta rifilloni kurën edhe për 3 javë të tjera./ Burimi: healthynaturalworld

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...