Home Modë & Estetikë Mos e hidhni llumin e kafesë! Mësoni çfarë i bën vetullave tuaja!

Mos e hidhni llumin e kafesë! Mësoni çfarë i bën vetullave tuaja!

Ky miksim do i japë një ngjyrë kafe të errët vetullave të zbehta.

Nëse keni nevojë për të, atëherë jeni në artikullin e duhur….

Përbërësit:
Dy lugë çaji llum kafeje
Një lugë çaji pluhur kakaoje
Dy lugë gjelle vaj kokosi
Pak mjaltë

Përgatitja:
Llumin e kafesë dhe pluhurin e kakaos i përzieni mirë bashkë. Nëse e doni edhe më të zbehtë ngjyrën, shtoni më shumë pluhur kakaoje.
Për ta bërë më ngjitëse përzierjen, shtojini vaj kokosi dhe mjaltë. Kjo bën që “boja” të qëndrojë në vetulla dhe të mos bjerë në sy.

Merrni një furçë të vogël dhe lyeni vetullat sipas formës që keni.

Lëreni përzierjen në vetulla për 20 minuta dhe më pas hiqeni “bojën”.
Kaq thjeshtë ju mund të keni vetulla me ngjyrë më të errët, pa pasur nevojën të shkoni në sallon bukurie!

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

(Disa) ushqime dhe kanceri, kronologjia e një lidhjeje të dyshuar!

U deshën 50 vjet për të kuptuar se stilet e jetesës, në radhë të parë ajo që në pjatë, janë në origjinë të në shumë se gjysmës së tumoreve Për të kujtuar rëndësinë e ndjekjes së një diete korrekte është Shoqata Italiane për Hulumtime të Kancerit (Airc), e cila është kthyer në 2,500 sheshe italiane me iniciativën ‘Portokalli i Shëndetit’. Të...