Home Këshilla të ndryshme Mposhteni kancerin me portokaj

Mposhteni kancerin me portokaj

1Dozat e mëdha të vitaminës C mund të jenë një formë efektive dhe e sigurt për trajtimin e kancerit, thonë shkencëtarët.

Duke i injektuar pacientët me të, shkencëtarët ishin në gjendje që t’iu dhuronin atyre vitaminë C 1,000 herë më shumë sesa duk i ngrënë.

Kjo sasi e përbërësve, e gjetur në portokaj, në mënyrë aktive përndjek tumorin kur hyn në sistemin e gjakut, thuhet sipas hulumtuesve, transmeton Gazeta Express.

Sipas shkencëtarëve, vitamina C dobësoi qelizat e kancerit, duke i lënë ato të prekshme ndaj rrezatimit dhe kemoterapisë.

Vitamina C është studiuar ndërkombëtarisht dhe shihet si një trajtim potencial për pacientët me kancer. Pavarësisht se njihet se forcon sistemin imun, rezultatet treguan se efektet e vitaminës C janë të pamjaftueshme në kancer.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...