Muzika i i ben mire bebes

Te degjosh muzike ne shtatzani i ben mire bebes. Ndaj “Ritmo Advanced Pregnancy Sound System” eshte risia e fundit teknologjike per grate ne pritje te lindjes se nje bebeje.

Ne formen e nje rripi, ai vendoset perreth barkut te nenes dhe i mundeson bebes te degjoje muziken e preferuar.

Muzika eshte shume e shendetshme per fetusin dhe bebet e sapolindura.

Studimet e fundit tregojne se degjimi i muzikes, sidomos asaj klasike gjate shtatzanise i krijon fetusit shume efekte pozitive, duke i stimuluar kujtesen, kapacitetin e perqendrimit dhe koordinimin.

Kjo risi e quajtur shkurt ‘Ritmo’, e sjelle ne treg nga agjencia amerikane Nuvo, i meshon pikerisht tezes qe bebja ne barkun e nenes duhet te degjoje muzike. Kjo realizohet nepermjet lidhjes se rripit me nje Ipod ose lexuesi MP3 dhe kater altoparlanteve te vegjel te cilet nuk sjellin asnje problem per beben.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...