Home Teknologji Ndërpritet linja e laptopëve MacBook

Ndërpritet linja e laptopëve MacBook

Me përtëritjen e ofertës së Macëve shitoret e Apple kanë mbetur pa MacBook laptopë të bardhë plastikë, ndërsa kjo kompani ka konfirmuar se ka vendosur të ndërpresë prodhimin e mëtejshëm.

Me theksin gjithnjë e më të madh në modelet MacBook Air, të cilët shiten me çmime tejet konkurruese në krahasim me atë që ofrojnë, kjo edhe mund të pritej.

Ashiqare Apple i sheh studentët dhe nxënësit, tek të cilët MacBookët ishin shumë të popullarizuar, me Airë 11-inçësh mtalikë prej alumini. S’kemi asgjë kundër.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...