Home Ushqim Nëse e pini këtë lëng, do ta mahnitni trupin tuaj

Nëse e pini këtë lëng, do ta mahnitni trupin tuaj

Nëse e pini këtë lëng, do ta mahnitni trupin tuajNëse dëshironi të humbni tre kilogramë për pesë ditë, pini këtë lëng, të përgatitur me pak majdanoz, 2-3 dl ujë dhe një limon.

Ky lëng fenomenal do t’ju ndihmojë të humbni në peshë. Lëngu i freskët nga majdanozi ndihmon depërtimin e oksigjenit në gjak dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës.

Majdanozi është i shkëlqyeshëm kundër gurëve në veshka, por ndikon mirë edhe për shëndetin e syve. Mos merrni shumë nga ky lëng, sepse shkakton pengesa në sistemin nervor. Kur flasim për humbjen në peshë, sidomos është aktiv nëse e kombinoni me lëngje të tjera. Nëse dëshironi të humbni tre kilogramë brenda pesë ditëve, pini këtë lëng.

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit, në blender shtoni majdanozin e pastruar e më pas ia shtoni edhe ujin. Lëngun ta konsumoni herët në mëngjes në lukth të tharë, e përdorni për pesë ditë dhe bëni pauzë dhjetëditore.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...