Home Këshilla të ndryshme Nëse sonte flini zhveshur, do të befasoheni me efektin në trupin tuaj

Nëse sonte flini zhveshur, do të befasoheni me efektin në trupin tuaj

2Gjumi është një nga aktivitetet më të rëndësishme për shëndetin tonë. Por a e keni ditur se të fjeturit zhveshur ka shumë më shumë përfitime se të fjeturit me rroba. Të fjeturit zhveshur ka disa përfitime të jashtëzakonshme, psikike dhe psikologjike.

Përfitimet e gjumit zhveshur.

1.      Përmirëson gjumin

2.      Parandalon bakteret

3.      Ndihmon në humbjen e peshës

4.      Ndihesh më energjik

5.      Heq dhimbjen

6.      Ndihmon procesin regjenerues të lëkurës

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...