Home Modë & Estetikë Ngjyra e kungullit, në trend për këtë vjeshtë

Ngjyra e kungullit, në trend për këtë vjeshtë

Ngjyra e kungullit, në trend për këtë vjeshtëNëse keni nevojë për stil të ri të flokëve, një ndryshim i ri dhe pikërisht je duke menduar se çfarë do të mund të bësh me flokët, ju propozojmë të mendoni për ngjyrën e kungullit, e cila gjatë këtij sezoni është gjithnjë e më popullore.

Paleta e ngjyrave të portokallta është ideale për stinën e vjeshtës, sepse për mrekulli u përshtatet zonjave me çehre të ndritshme, çehre që të gjithë e kemi gjatë kësaj periudhe kohore.

Krahas kësaj, të jeni të sigurt se kjo ngjyrë e pazakontë do t’ju përshtatet më së miri edhe me gardërobën tuaj, sepse pa marrë parasysh se sa agresive dhe e fortë ju duket në shikim të parë, mbani mend se kjo ngjyrë është “ngjyrë nga natyra”.

Hiti i ri u ofrohet zonjave në këtë stinë të vjeshtës, e inspiruar nga lëngu “Pumpkin Spice Latte”. Nëse edhe ju jeni midis atyre femrave që e pëlqejnë të eksperimentojnë, me siguri se ngjyra e portokalltë do të jetë interesante për ju. Rezultatet do të jenë të mahnitshme, pasi flokët tuaj do të theksohen dhe do të duken krejt

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...