Home Modë & Estetikë Ngjyrat që janë tendencë këtë pranverë

Ngjyrat që janë tendencë këtë pranverë

Ngjyrat që janë tendencë këtë pranverëNgjyra pastel por edhe portokallia në të purpurt, e gjelbra janë tendencat e këtij sezoni, ngjyra të ndezura dhe të ndritshme me të cilat bie në sy, por, ngjyra e bardhë është “in”.

Duhet përmendur që e kuqja dhe e verdha kanë dalë pak jashtë lojë këtë pranverë-verë.

Ngjyra nudo është kthyer fuqishëm në modë. Një ngjyrë ideale për të feminizuar veshjet tona, ajo shfaqet kudo tek fustanet, pantallonat dhe madje këmishat. Kjo ngjyrë i jep veshjes një pamje më të sofistikuar.

Së fundi, look-u i zi me të bardhë është ndoshta tendenca më e rëndësishme e këtij sezoni. Ai përshtatet me të gjitha stilet: sportiv, elegant, i rastësishëm.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...