Home Këshilla të ndryshme Nje banjo e ngrohte

Nje banjo e ngrohte

Nje banjo e ngrohteMe te ftohtin qe kemi perpara dhe me ngjyren gri te dimrit, gjeja e duhur per te “kuruar” semundjen e dimrit eshte nje banjo e ngrohte.

Por kjo mund te behet edhe me shume se kaq, nese i shtoni edhe vajra esencial specifik, mund te transformohet ne nje trajtim perfekt kunder celulitit. E shkelqyer per te stimuluar qarkullimin dhe per te lehtesuar kembet e fryra.

Mjafton te mbushni vasken me uje te ngrohte dhe ne te, te hidhni vajra portokakalli te eger, 5 pika vaj esencial limoni, 5 pika vaj esencial livando dhe 5 pika vaj esencial rozmarine. Me pas do te shikoni rrezultatet.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...