Home Këshilla të ndryshme Një gotë nga kjo përzierje dhe humbisni peshë në mënyrë të çmendur

Një gotë nga kjo përzierje dhe humbisni peshë në mënyrë të çmendur

5Ka disa receta të thjeshta, si kjo që do t’ju tregojmë tani që ju vijnë në ndihmë të problemit tuaj. Baza e kësaj përzierje është banania. Ata kanë një indeks të ulët glicemi, që ju ndihmon të humbisni lehtësisht peshë. Atë mund ta përgatisni një herë në ditën dhe ta konsumoni në vend të një vakti .

Hulumtimet tregojnë se banania është një frut ideal që mund të shërbejë si një përbërës i përsosur për planin tuaj të dietës, shkruan Shije. Vetëm një gotë e kësaj përzierjeje përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm që i duhen trupit tuaj për të funskionuar siç duhet.

Përbërësit:

1 banane

1 portokall

1 mollë

1 lugë gjelle lëng limoni

1/3 filxhan ujë

Përgatitja:

Shtojini të gjithë përbërësit në një blender. Lërini për disa minuta derisa të përgatiten plotësisht.

Tranferojeni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni atë menjëherë.

Shënim: Nëse molla është e freskët, shtojeni atë me gjithë lëkurë, në të kundërt, qërojeni para se ta shtoni në blender.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...