Home Ushqim Omega 3 dhe peshku: të jetojmë më mirë dhe më gjatë!

Omega 3 dhe peshku: të jetojmë më mirë dhe më gjatë!

Omega 3Një studim shkencor konfirmon përfitimet nga konsumi i rregullt i peshkut.

Omega-3 që ai përmban parandalon zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare tek të moshuarit. Konsumi i rregullt i peshkut nuk ju bën më të zgjuar siç ju kanë thënë shpesh nënat tuaja. Por ai përmban Omega-3 që është shumë i rëndësishëm për shëndetin tuaj. Kjo është ajo që është vërtetuar nga një studim shkencor i kryer nga një ekip studiuesish amerikanë nga Universiteti i Harvardit. Për 16 vjet, shkencëtarët kanë ndjekur një grup prej 2.700 të rriturish mbi moshën 65 vjeç. Statistikat janë të qarta: të moshuarit që përdorin rregullisht peshkun në menynë e tyre, kishin më pak rrezik të vdekshmërisë (27%-35% më të ulët) dhe të shfaqjes së sëmundjeve kardiovaskulare.

Për të arritur rezultate të tilla, preferohet konsumimi i peshkut me yndyrë dhe i pasura me omega-3, të tilla si salmoni, sardelet, toni etj. Acidet yndyrore që ato përmbajnë janë thelbësore për ruajtjen e shëndetin tonë. Ju nuk keni marrëdhënie të mira me peshkun? Është koha për ta rimenduar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...