Home Këshilla të ndryshme Origano: Antibiotiku shërues natyral

Origano: Antibiotiku shërues natyral

Origano: Antibiotiku shërues natyralHulumtimet e ndryshme kanë treguar se origano ka tre herë më shumë efekt antioksidues në krahasim me ushqimet e tjera.

Çaji nga origano rregullon probleme të shumta shëndetësore që shkaktohen nga rënia apo dobësimi i sistemit imun, si dhe nga çrregullimi i punë së florës së zorrës, trasmeton gazeta Kosova Sot.

Sidomos sugjerohet në rastin e bronkitit, ftohjes, inflamacionit në fyt. Shija është e jashtëzakonshme, derisa më pas lë shije të hidhur pasi ta keni konsumuar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...